LCDS wyraź swoje hobby!

Czy fotografowanie jest sztuką, którą jest bez trudności przyswoić?

Aparat fotograficzny
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najważniejsze, zdobądź porządny obiektyw, który stanowi podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Nie podlega żadnej kwestii, że powinieneś zwrócić uwagę na obiektywy Canon oraz obiektywy Nikon (dobry sprzęt fotograficzny kupisz taniej w sieci - obiektywy do aparatu canon). Trzeba tylko dobrać je pod kątem rodzaju fotografowanych obiektów oraz zdjęć. Pamiętajmy o funkcji stabilizacji obrazu – miej ją włączoną zawsze gdy fotografujesz „z ręki”, zaś przy fotografiach nocnych używaj statywu.

zoomy szerokokątne na sigma-sklep.pl
Na podstawie: http://www.sigma-sklep.pl/
Niemniej jednakże nie wszyscy z nas korzystają z tej w pewnym sensie najbardziej znanej metody fotografowania. Zdecydowanie większym zainteresowaniem oraz wykorzystaniem bez wątpienia cieszą się wszelkiego rodzaju aparaty lustrzane, którymi po wielokroć posługują się wyłącznie profesjonaliści. Pozornie mogło by się w pewnej mierze wydawać, że kwestia ich obsługi jest bez wątpienia ogromnie łatwym zadaniem, pomimo tego są to jedynie nasze pozorne mniemania. Rzeczywistość w szeregu przypadków bowiem okazuje się wybitnie odmienna.

Zwróć uwagę na światło, gdyż mówi się, że światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z intensywnego światła. Niestety, sesja w piękny, słoneczny dzień, w samo południe, to zapowiedź nieudanych zdjęć. Odpowiednie światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca.

Mało intensywne, miękkie światło daje przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym. Wbrew pozorom, właśnie po południu, nasze otoczenie prezentuje się najbardziej ciekawie. Co więcej taki obiektyw posiada tak wiele funkcji, że może się okazać, że to w dużej mierze właśnie od niego zależy, jakiego rodzaju ujęcia będą nam wychodziły oraz czy będziemy usatysfakcjonowani z rezultatu całkowitego, który uda nam się otrzymać. Zawsze o radę mamy szansę zapytać specjalistę Standardowym i szerokokątnym obiektywem dobrze jest fotografować większe sceny.

Do fotografowania małych lub szczegółowych elementów, których widok trzeba znacząco przybliżyć należy użyć obiektywów długoogniskowych. Wśród popularnych obiektywów wymienia się jeszcze „rybie oko”, obiektywy makro i obiektyw „kitowy”. Ten ostatni jest niewymiennym elementem aparatu i nie posiada fascynujących parametrów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-13 06:25:41
Tagi: obiektywy, aparaty lustrzane, nauka