LCDS wyraź swoje hobby!

Trening sztuczek piłkarskich

Piłka nożna, piłkarz
Napisał: beMeister
Na podstawie: IMPIRE
Jeśli ktoś pragnie opanować triki piłkarskie musi regularnie ćwiczyć i cierpliwie czekać na efekty. Powinno się zacząć od wykonywania najprostszych układów a potem stopniowo poznawać coraz trudniejsze. Pierwsze ćwiczenia to podrzucanie piłki i łapanie jej na stopę. Taką czynność należy powtarzać kilkakrotnie. Są dwa sposoby wykonywania ćwiczeń.

Jeden to łapanie piłki z powietrza, a drugi to łapanie piłki odbitej od ziemi. Istotne, żeby treningi powtarzać regularnie, bo tylko takie przyniosą oczekiwane efekty. Identycznie jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na spotkanie z przyjaciółkami trudno jest wyjść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (choć w tym przypadku nie jest o to trudno). Oczywiście działa to w obie strony: może nas tak zachęcać, jak i demobilizować do podejmowania wyzwań, gdyż, przykładowo, czujemy wielką chęć na oglądanie telewizji czy siedzenia przed komputerem.

Jasnym jest, że spadek mobilizacji do działania jest czymś w 100 %-ach naturalnym u każdego spośród nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Zwycięstwem jest nie to, by problem skreślić, ponieważ to nie jest wykonalne, lecz aby nauczyć się jak sobie z nim radzić. W tym momencie wielu zada pytanie: „Ale jak to osiągnąć?”. Drogą do okiełznania naszych ułomności jest odpowiednie nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one za zadanie pomóc nam odszukać naszą drogę w życiu oraz podtrzymywać nas, byśmy z niej nie zboczyli, nie dawali za wygraną.

Tak więc pierwszą, najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest nazwanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co zamierzamy mieć, kim być. Ogromnie ważne jest, abyśmy dokładnie wiedzieli Dlaczego robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w chwilach zwątpienia. Ponieważ dobrze jest posiadać wsparcie, należy też kogoś wtajemniczyć w nasze cele i zamiary. Rzeczą, która nie pozwala nam wypchnąć poza szereg priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, z tego powodu warto codziennie poświęcić 10 minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się stwierdzeniami person, które doszły do tego, o czym my marzymy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to poprawnie wpływa na podejście- skoro ktoś dał radę, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej? Persony, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych.

Zwykle są to osoby niezwykle niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast w chwili gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje albo po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, persony takie tracą zapał oraz zainteresowanie kwestią. W tym przypadku najlepiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na nieduże fragmenty. Dzięki temu efekty będą szybciej zauważane, natomiast my będziemy mieli poczucie, iż robimy postępy. To tylko niektóre spośród sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na przyzwoitym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu stron, które pomogą nam wypracować swój własny system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym własnym wymaganiom.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-02 06:43:13
Tagi: ćwiczenia, treningi, mobilizacja, sukces, cel, system