LCDS wyraź swoje hobby!

Kontrola przed zimą – sprawne sprężyny

Sprężyny
Na podstawie: http://www.vanel.com
Polskie drogi nie pomagają autom. Przede wszystkim w zimie zawieszenie może korodować. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest serwisowanie samochodu – można wtedy wstawić nowe sprężyny. Kiedy trzeba sprawdzić zawieszenie auta? Sprężyny progresywne pracują trochę inaczej niż zwyczajne. Są bardziej elastyczne i skutecznie dostosowują charakter pracy do sytuacji.

Wygoda jazdy maleje, jeśli sprężyny są krótkie i gęsto rozmieszczone, a tego typu rozwiązanie ma większość pojazdów. Nowoczesne sprężyny mają zupełnie inną budowę: nie są równe, mają górę i dół, odstępy między zwojami też są odpowiednio rozróżnione. W ten sposób nawet przy niskim zawieszeniu podnosi się wygoda jazdy. Produkcja oraz budowa sprężyn jest obecnie szybko rozwijająca się. Postęp technologiczny sprawił, że są one niezbędne do produkcji wielu maszyn.

Wszędzie dookoła łatwo zaobserwować użycie sprężyny. Od materacu w łóżku, w których znaleźć można sprężynę tapicerską, w rowerach oaz w autach, gdzie amortyzacja to ich główny cel. Wiele urządzeń, które używa się codziennie powiązanie jest ze sprężynami, przykładowo zegar. Używa się je także jako dziecięcych kolorowych zabawek, takich jak sprężynki. W nowym tysiącleciu wybranie dobrych miejsc, gdzie można szybko ,jak także, tanio naprawić zegarek, nie jest zazwyczaj kwestią prostą.

Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, dowiedzieć się czegoś więcej o sprężynach w zegarkach, a podczas wybierania miejsca naprawy kierować się opiniami wyłącznie cenionych i doświadczonych specjalistów lub znajomych. Jak jednak działają takie zegarki i w jaki sposób działanie sprężyny wpływa na ich funkcjonowanie zegarka? Ważne jest to, że niszczenie sprężyn śrubowych zależy głównie od wielkości pojazdu, mniej od liczby kilometrów. Im większe auto, tym częściej należy sprawdzać stan sprężyn i wymieniać je. Powinniśmy pojechać na punkt pomiarów i sprawdzić geometrię samochodu. Jeśli jest naruszona, oznacza to, że czas na sprawne sprężyny.

Fachowcy w warsztacie nie będą mieli z tym większego problemu. Jeśli jednak mamy ochotę zrobić to w domu, niezbędny będzie po prostu ściągacz sprężyn. Może okazać się jednak, że kupno takiego narzędzia to większy wydatek niż mechanik. Ważne jest to, że powinniśmy zmienić sprężyny na osi i nie należy wymieniać ich po jednej stronie pojazdu. Najlepiej poszperać wśród części zamiennych – nie musimy zakupu oryginalnych sprężyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-04 06:50:05
Tagi: Zawieszenie, zegarek, samochód, strona