LCDS wyraź swoje hobby!

Jak wygląda porządnie wyposażone laboratorium, zadania ultrazamrażarek przy współczesnych badaniach.

Nowoczesne laboratorium wymaga odpowiednich urządzeń, wie o tym każdy, kto kiedyś w nim pracował. Obecne laboratoria nie wyglądają tak jak wiele osób sobie je jeszcze wyobraża, to znaczy z wielkimi blatami stołów pełnymi probówek oraz kolb. Dzisiaj w laboratoriach królują bardzo nowoczesne urządzenia i przyrządy, często kosztujące bardzo dużo i potrzebujące dobrze wyszkolonej załogi.


Skruber K-415
Napisał: www.donserv.p
Na podstawie: www.donserv.p
Urządzenie porządnego laboratorium nie jest rzeczą łatwą, wymaga dużej wiedzy organizacyjnej i naukowej, dlatego też powinny się za to zabierać osoby mające odpowiednie branżowe doświadczenie. Wiele urządzeń jest oferowanych w bardzo różnych konfiguracjach, i wybranie najlepszego zestawu musi być poprzedzone dokładną analizą potrzeb. Sprawdź szczegóły: kliknij.

Przy wyborze urządzeń laboratoryjnych trzeba zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy. bardzo ważny będzie wybór firmy, jaka dostarczy sprzęt, tu nie tylko znaczenie ma cena i instalacja, ale także dobry serwis przez dłuższy okres czasu. Cóż bowiem będzie po najnowszym spektometrze albo wirówce, jeżeli w przypadku awarii na naprawienie usterki trzeba będzie czekać kilkanaście tygodni. Dla zainteresowanych tematyką: kliknij link.

Na wyposażenie nowoczesnego laboratorium może się składać sporo sprzętów, tak naprawdę wybór ich będzie uzależniony od tego, jakie eksperymenty będą w nim realizowane. Odmiennego sprzętu potrzebuje laboratorium chemiczne, innego fizyczne, a zupełnie innego takie, jakie będzie się zajmować badaniami z mikrobiologii. W przypadku tych ostatnich bardzo ważną rolę spełniają w ostatnim czasie ultrazamrażarki, to znaczy przyrządy zaprojektowane specjalnie do długotrwałego przechowywana próbek w niskich temperaturach.


Probówki
Napisał: Catface27
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość modeli z tej grupy urządzeń posiada możliwość regulacji temperatury nawet poniżej osiemdziesięciu stopni, mają też możliwość bardzo dokładnego jej ustawiania. Ultrazamrażarki używa się w wielu laboratoriach, można ich użyć do zamrażania wirusów, bakterii i komórek oraz innych tego typu próbek, dzięki swoim możliwościom będzie to okres czasu nawet kilkunastu miesięcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-11 15:31:44
Tagi: urządzenie, Wyposażenie, usterki, Laboratorium