LCDS wyraź swoje hobby!

Jakie studia wybrać

Aktualny rynek pracy tak szybko podlega zmianom, że te profesje, na które jeszcze niedawno był popyt, w dniu dzisiejszym nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne dynamicznie ewoluują, pojawiają się nowe. Jakie profesje mają w tej chwili największe zapotrzebowanie? Jaką wybrać szkołę aby rysowały się przed nami ciekawe perspektywy zawodowe? W jakim kierunku się przekwalifikować?


turystyka
Napisał: Republic of Korea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie dylematy mają osoby poszukujące pracy, mające zamiar przekształcić swoje kwalifikacje czy też młodzi ludzie chcący się kształcić. Przedstawić tu warto dwa kierunki, które godne są uwagi: turystyka i rekreacja oraz informatyka studia. W odniesieniu, w rodzaju prawa czy farmacji, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być nietrudne i przyjemne. W dodatku atrakcyjne, bo wiążące się z aktywnym wypoczynkiem. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak fizjologia człowieka, prawo czy historia architektury i sztuki, które są na liście zajęć. Nie wszyscy też mają świadomość, że absolwent tego kierunku posługuje się płynnie co najmniej jednym, nie licząc angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (dla przykładu: ) jest przygotowany do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, jako coaching w rekreacji.


informatyka
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z całą pewnością przyszłościową dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium wprowadza innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. Zawody związane z internetem i technologiami informatycznymi są to najbardziej dynamicznie ewoluujące dziedziny, bez których trudno wyobrazić sobie pracę większości firm. W obszarze tym tworzy się na obecną chwilę najwięcej miejsc pracy. Warto też pamiętać, że pensje pracowników IT są nadal jednymi z najwyższych wśród wszystkich grup zawodowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-04 12:10:12
Tagi: Absolwent, praca, podróże, kierunek