LCDS wyraź swoje hobby!

W jaki sposób sprawnie nauczyć się języków obcych?

Czy nauka języka obcego może być prosta jak też przyjemna? Z jakiej przyczyny mimo tego, że ludzie nauczają się w szkołach całymi latami obcych języków nie potrafią dobrze się nimi posługiwać? Pomyłki w nauczaniu? Brak motywacji? Prawdopodobnie wszystkiego po trosze. Istnieje wiele programów jak też kursów językowych, z pomocą których można się uczyć w domu. Proponujemy jednak parę nadzwyczaj efektywnych sposobów, które w dodatku są przystępne za darmo czy za małe pieniądze.

nauka
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Interesujące jest to, że nauczając się języków obcych w szkole lub na kursach rozpoczyna się od podstaw gramatycznych. Moim sądem jest to pomyłka. Obserwowałem moją siostrzenicę, która to mając trzy latka potrafiła powiedzieć cokolwiek w czasie przeszłym, teraźniejszym, przyszłym, potrafiła zadawać pytania jak też wiele innych rzeczy bez znajomości jakiejkolwiek gramatyki. Uznałem, iż skoro ona nauczyła się języka polskiego, jaki jest jednym z najtrudniejszych języków globu w dwa lata to dlaczego ja po 2 latach w szkole językowej nie potrafię płynnie się komunikować? Począłem się zastanawiać w jaki sposób ona ma kontakt z językiem i w jaki sposób się go uczy. Gdy począłem uczyć się w taki sposób, jak naucza się małe dziecko, efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - więcej tu.

Słuchanie. Maluchy wpierw słyszą język. Dostrzegają które frazy padają w jakim kontekście. Jeżeli ktoś wpada w nerwy oraz zaczyna stosownie gestykulować i ma określony wyraz twarzy. To samo kiedy ktoś jest bardzo wesoły. Widać u takiej osoby określone emocje. Padają konkretne miana osób, rzeczy, czynności i możemy zauważyć pewne powtarzalne wzorce. Stąd jeśli chcesz udoskonalić znajomość języka, słysz go jak najwięcej. Modelowanie. Ucz się języka obcego przez naśladowanie modnych aktorów czy prezenterów - klik.Powtarzaj to, co mówią oni z podobnym tonem głosu, takimi samymi emocjami i gestykulacją. To naprawdę pomaga.

Czy posty stworzone na stronie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-swidnica) ogólnie Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Ale, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tutaj.

Świetnie sprawdza się również nauka na pamięć utworów muzycznych. Ucząc się piosenek poznajesz podstawowe słownictwo jak też całe gotowe wyrażenia. Czytaj w języku, którego się uczysz. Czytaj o tym, co cię ciekawi. Pragniesz wiedzieć więcej o sprzedaży a także biznesie? Czytaj książki na ten temat. Mimo, iż na początku mało będziesz rozumiał, to z biegiem czasu zrozumienie wzrośnie. Kiedy nie będziesz rozumiał kontekstu, tłumacz wyrazy z pomocą translatora. Jeżeli prócz tego interesują cię kursy językowe (dla przykładu język angielski), napisz w przeglądarkę hasło kurs języka angielskiego. Na pewno otrzymasz masę ofert.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-17 12:10:04
Tagi: dziecko, nauka, szkoły