LCDS wyraź swoje hobby!

Dobra szkoła podstawowa powinna stawiać na rozwijanie pasji uczniów

Jeżeli nasza pociecha każdego dnia idzie z uśmiechem do podstawówki, możemy być spokojni. To właściwy znak na to, iż jego nauka jest czystą przyjemnością. Wiele placówek stawia na samorozwój swoich uczniów. Co rzeczywiście liczy się w renomowanej szkole?

sala dydaktyczna
Napisał: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chwile, kiedy indywidualizm był niepożądany już dawno minęły. Obecnie największy nacisk kładzie się na to, by edukować poprzez zabawę. Dziecko ma naturalną predyspozycję do szybkiego przyswajania nowej wiedzy. Jeżeli część wiedzy zostanie przekazana w odpowiedni sposób, nauka będzie większą przyjemnością. Trzeba wziąć pod uwagę zapisanie synka bądź córeczki do placówki dwujęzycznej. Niejedna prywatna szkoła podstawowa tworzy takie klasy. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat uczą się dwóch języków obcych. Gwarantuje to lepszy start. Najczęściej do tego typu szkół uczęszczają dzieci z różnych krajów. Ich opiekunowie zatrzymali się w naszym kraju na kontrakcie i pracują w ogromnych korporacjach. Wrocław ma wiele tego typu placówek. W nich dziecko może poznawać inne kultury. Staje się bardziej otwarte oraz rozwija swoje horyzonty. To niezwykle ważne.

Źródło informacji: przedszkole niepubliczne wrocław

Prywatna szkoła (http://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas) podstawowa, choć nie jest bezpłatna, posiada wiele pozytywów. Po pierwsze stawia na indywidualizm uczniów. Stwarza doskonałe warunki do nauki przez zabawę. Często uczniowie biorą udział w przedsięwzięciach integracyjnych. Ma to skutkować odpowiednim rozwojem cech osobowości dziecka. Zamiast ocen wystawiane są szczegółowe raporty na temat postępów w nauce. Dzięki temu rodzic może skontrolować postępy ucznia. Prywatna szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://www.wilanow.varsovia.edu.pl) podstawowa angażuje w dużym stopniu właśnie opiekunów.

lekcja
Napisał: sunriseOdyssey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinni oni mieć na uwadze fakt, że będą musieli poświęcać dużo czasu na aktywności typu: dekorowanie klas i organizację różnych imprez. Wrocław to miasto spotkań, więc jest mnóstwo okazji do przeprowadzenia na przykład pikniku rodzinnego, obchodów jakiegoś święta lub zajęć sportowych. Serce województwa dolnośląskiego nie bez powodu jest postrzegane jako miasto tolerancji. Już od najmłodszych lat musimy uczyć nasze pociechy, w jaki sposób istnieć w duchu tolerancji. Prywatna szkoła podstawowa to dobry sposób na to, żeby pokazać synowi bądź córce, jak otworzyć się na innych ludzi, rozumieć ich problemy, a przy tym rozwijać swoje horyzonty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 10:08:33
Tagi: zajęcia, nauka, piknik, rodzice