LCDS wyraź swoje hobby!

Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na prezent?

Są tego typu tytuły książek lub filmów, jakie kojarzą chyba wszyscy. Zdarza się, że na podstawie książek tworzy się ekranizacje, które powodują, iż tego rodzaju historia staje się znana przez jeszcze większe grono ludzi. To sprawia także, że tego typu pozycje mogą być idealnym pomysłem na przykład na prezent. O jakich tytułach trzeba wspomnieć?

Sporo osób kojarzy na pewno osobę Hanibala Lectera. Postać ta stała się sławna za sprawą filmu, jaki zyskał duży rozgłos i popularność. W roku 2007 została nakręcona jedna z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala.

Miej na uwadze, że podobne artykuły, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się proponowane informacje oraz wówczas zgłębisz więcej detali na ten temat.

Trzeba wiedzieć, iż filmy o wspomnianej postaci powstawały na podstawie książek, jakie tak samo jak film są świetnym prezentem dla osób w różnym wieku.

książki
Napisał: Sarah Sammis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną książką i filmem, które na pewno kojarzy wiele osób jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin tak naprawdę była już popularna zanim została przeniesiona na ekran. Twórczość tej pisarki bowiem posiada sporo fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak i film przedstawiają świat wyższych sfer w Anglii na styku dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku. Pełna jest różnych intryg i romansów, jakich w tamtych czasach nie brakowało- sprawdź powieść duma i uprzedzenie.

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych osób, które pamiętają głośny film z roku 1964 z niezapomnianym Anthonym Quinnem, który stworzono na podstawie książki. Na kartach książki jak i w filmie przedstawione są losy Greka jadącego z kontynentalnej części Grecji na wyspę Kreta. Doskonale i w sposób bardzo barwny przedstawiona jest tam mentalność ludzi mieszkających na Bałkanach.

Inną z kolei książką, którą kojarzą wszyscy będzie Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia swoich snów i marzeń sennych. Temat snów bowiem od zawsze interesował sporo ludzi. Jest kojarzony bowiem z czymś nie do końca oczywistym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Tego typu sennik w przejrzysty sposób podpowiada co kryje się za naszymi marzeniami sennymi- ceneo.To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, natomiast takie, które mogą przypaść do gustu wielu osobom. Dobrze jest w związku z tym sięgnąć czasami po książki i ich filmowe adaptacje, albo też po książki, jakie są swego rodzaju pewnikiem. Tym bardziej gdy nie do końca znamy osobę, której chcemy zrobić niespodziankę. Wtedy istnieje większa szansa na to, iż tego typu upominek się spodoba.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-16 13:27:54
Tagi: Pozycje, książki, Filmy, ekranizacje