LCDS wyraź swoje hobby!

Najbardziej oblegane wydziały studiów, czyli jak prezentuje się sytuacja na rynku szkolnictwa wyższego?

Wybór kierunku studiów to niewątpliwie niełatwe wyzwanie, które wpływa na całe dorosłe życie człowieka. Dlatego też wiele ludzi decyduje się na zasugerowanie się niezwykle spopularyzowanymi w danym czasie tendencjami. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ w większej mierze odzwierciedlają one potrzeby społeczeństwa oraz nastroje w nim królujące. Jakie więc możemy wyróżnić kierunki niezwykle oblegane w dzisiejszych czasach?

Studenci podczas wykładu
Napisał: Thomas Galvez
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pierwszych miejscach znajduje się oczywiście niezmienna dwójka, a mianowicie prawo- dla humanistów i medycyna- dla tych preferujących nauki przyrodnicze. Jednakże te dwie specjalizacje są niejako poza konkurencją, bo na zawód lekarza, czy też prawnika chętni będą z pewnością zawsze. Innym kierunkiem zyskującym w ostatnich czasach duże rzesze pasjonatów bez wątpienia jest fizjoterapia (kocham rehabilitację w domu pacjenta). Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ wynika to ze zjawiska starzenia się społeczeństw co warunkuje potrzebę na większą ilość profesjonalnej opieki zdrowotnej i rehabilitacji. Z tego też powodu zapotrzebowanie na usługi rehabilitacyjne nierzadko realizowane jako rehabilitacja w domu pacjenta rośnie z każdym miesiącem. Jednakże specjaliści podkreślają, iż usługi rehabilitacyjne wcale nie są lekkim zajęciem, gdyż ich świadczenie wymaga dużej siły fizycznej, jak i umiejętności komunikacyjnych. Rzecz jasna absolutnie nie zraża to tysięcy ludzi, którzy corocznie aplikują na ten kierunek w miastach takich jak dla przykładu: Wrocław, Kraków, czy Rzeszów. Jednak jeśli rehabilitacja w domu pacjenta to coś co absolutnie nam nie odpowiada, nie jest to koniec wielorakich tendencji w dziedzinie edukacji wyższej. Inną grupą kierunków, zyskujących teraz spore rzesze fanów są tzw. niestandardowe filologie, czyli studia o krajach takich jak na przykład: Białoruś, Czechy, czy Węgry. Wybór takiego kierunku pozwala na dogłębne poznanie danego kraju, jego kultury, a także języka, co na dzisiejszym rynku zatrudnienia jest cechą jak najbardziej pożądaną.wykład
Napisał: Heinrich-Böll-Stiftung
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktem jestem, iż wybór kierunków studiów to szczególnie trudne zadanie, a wizja iż owa decyzja będzie rzutować na całe dorosłe życie jeszcze wszystko utrudnia. Jednak żeby przez to przejść trzeba dogłębnie obserwować rynek pracy i dokonać wyboru mając na uwadze również własne zainteresowania- czy warto korzystać z usług rehabilitacyjnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-25 09:08:05
Tagi: rynek, człowiek, uwaga