LCDS wyraź swoje hobby!

Rola telewizji

Od momentu, gdy na świecie pojawił się genialny wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka zwariowała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich mieszkańców naszej planety. Obecnie telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Stał się on niezbędnym sprzętem wyposażenia dowolnego domu. Zajmuje on także centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na parę odbiorników, tak by każdy domownik miał możliwość wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zwykle kończą się starcia o pilota.


Telewizja jest dla wielu ucieczką od problemów dnia codziennego. Uwielbiamy po stresującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony film. Zmęczeni całodzienną gonitwą chcemy przyjemnej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, kultowe komedie, a czasem coś głębszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad telewizją zebrały się gradowe chmury. Ze wszystkich stron słychać oburzone głosy, które wykrzykują, że jakość programów, emitowanych w obecnej telewizji, znajduje się na bardzo niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, wulgarne dowcipy i przewagę formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy w takim razie telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Napisał: Anthony Quintano
Na podstawie: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, w takim samym stopniu telewizja, jak i reszta mediów, po prostu idzie z duchem czasów i wychodzi naprzeciw wymaganiom widzów. Jeżeli któryś serial nie posiada wymaganej oglądalności, to znika z programu. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co widzimy w naszej telewizji. Pamiętajmy też, że gusta są różne. Dla wielbicieli wysokiej kultury istnieją specjalne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Zobacz program na .
Tego typu wielorakość jest nam niezwykle potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chęć na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telewizji publicznej posiadamy teraz prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-13 13:48:54
Tagi: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial