LCDS wyraź swoje hobby!

Czy skończyć hotelarstwo?

O tym, jak istotne jest dobre wykształcenie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Po ukończeniu studiów dwudziestokilkuletni człowiek umie znacznie więcej, niż po szkole średniej, a przez to ma możliwość znalezienia lepszego stanowiska pracy.

basen w hotelu
Napisał: Jorge in Brazil
Na podstawie: http://www.flickr.com
W niejednej firmie konieczne jest przynajmniej wykształcenie licencjackie na każdym stanowisku, a niekiedy trzeba mieć nawet ukończone studia magisterskie. Rzecz jasna doświadczenia zawodowego nie zastąpi żadna uczelnia, w tym przypadku będzie się liczyć praca przy odpowiednich projektach, ale baza, którą jest parę lat siedzenia na wykładach jest bardzo ważna.

Ale aby dostać się na upragniony kierunek studiów niekiedy potrzeba dużo czasu i pieniędzy poświęcić na przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na licznych kierunkach rekrutacja na studia 2014 (jeżeli wybierasz się na studia sprawdź wymagania na stronie) prowadzona jest w kilku etapach, a na wszystkich do pokonania jest spora ilość konkurentów. Na najbardziej obleganych wydziałach na jedno wolne miejsce chce się dostać nawet dwudziestu chętnych, więc aby otrzymać upragniony indeks potrzeba naprawdę dużo pracy, a niekiedy też i szczęścia.Jednym z zaczynających się cieszyć coraz większą popularnością wydziałów na uczelniach jest hotelarstwo. Polskę jest chętnie odwiedzany przez turystów i biznesmenów, którzy oczekują jednak odpowiedniego zaplecza hotelarskiego i gastronomicznego. Wielu ludziom może się wydawać, co jest ciężkiego w prowadzeniu hotelu, a tymczasem żeby zostać naprawdę dobrym managerem potrzeba wieloletniej praktyki i doświadczenia. Do niedawna jeszcze ludzie pracujący w branży hotelarskiej mogli liczyć jedynie na swoją pracę. Od kilku lat młodzi ludzie, którzy chcą spróbować sił na tym rynku mają trochę ułatwione zadanie, gdyż wiele uczelni uruchomiło kierunki związane z hotelarstwem. Na większości z nich hotelarstwo studia to parę lat teoretycznych wykładów i warsztatów na uczelni, ale poza tym zawodowe praktyki we wszystkich znanych sieciach hotelowych świata. Dzięki temu wszystkiemu studenci mogą poznać zasady prowadzenia hotelu, organizacji pracy i wszystkie inne sprawy, co im się może później przydać w zawodowej pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:58:17
Tagi: studia, hotelarstwo, zawód, wykształcenie, licencjat