LCDS wyraź swoje hobby!

W jaki sposób uczyć się języka obcego?

Ludzki mózg jest zdolny do nauki obcego języka w każdym wieku. Dzieci uczą się inaczej aniżeli dorośli ale od faktycznego sukcesu nauki zależy wiele różnych czynników.


zobacz to
Napisał: Jim Lukach
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?


Sądzę, że korzyści wynikające z nauki języków obcych są na tyle ewidentne, iż nie będzie potrzeby ich wyszczególniać. Należy z kolei zastanowić się, w jaki sposób sprawić, ażeby nauka języka obcego była skuteczna oraz przyjemna. W nauce języka należy aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za przeróżne czynności, ażeby nauka języka była bardziej efektywna. Warto "bombardować" się językiem , zmuszając organizm do wykorzystywania wszystkich swych zmysłów, np.: słuchać muzyki w języku obcym spoglądając na tekst piosenki, oglądać filmy w oryginalnej wersji, czytać artykuły prasowe, opowiadania jak też poezje w konkretnym języku. Wiele satysfakcji i motywacji przynosi świadomość, iż choć fragment oryginalnego przekazu byliśmy w stanie odgadnąć.


Nie jestem popleczniczką bezmyślnego powtarzania słówek - jest to nużące jak też niewiele skuteczne - najodpowiedniej powtarzać słowa w kontekście, czyli odczytywać jak też robić wiele ćwiczeń powiązanych ze słownictwem.


Najistotniejsza wiadomość dla procesu nauczania jest taka, iż w cały przebieg asymilowania języka obcego i zapamiętywanie są zaangażowane rozmaite części mózgu, zaś im będzie więcej kanałów, którymi dane do niego dochodzą, tym trwalsze są ich neuronowe ślady w mózgu, co po zwyczajnie oznacza długofalowe zapamiętanie fragmentów danego języka obcego. Języka obcego możesz uczyć się samemu albo w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa z pewnością odnajdziemy szkołę w sam raz dla siebie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:48:12
Tagi: sen, efekty, języka, proces