LCDS wyraź swoje hobby!

Jakich języków obcych warto się uczyć, żeby zaistnieć na rynku pracy?

Truizmem jest stwierdzenie, że warto uczyć się języków obcych. To niezbędne, aby odnaleźć się w obecnych czasach, przez to łatwiej dostać pracę, dojść do czegoś w każdej dziedzinie czy zdobyć fajnych znajomych. Języki obce są na pewno pomocne w wielu życiowych sytuacjach. Pytanie natomiast zostaje jak najbardziej aktualne - których języków obcych się uczyć?

Tłumacz
Napisał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie z pewnością trzeba znać język angielski. Większość wykształconych osób posługuje się nim lepiej albo gorzej.

Niniejszy tekst omawia naprawdę ważne sprawy, ale sprawdź jeszcze tamto opracowanie (https://dopower.pl/) - na pewno będziesz zdania, że są godne uwagi.

Tym samym natomiast jego znajomość nie jest już dla firmy żadną rewelacją. Niestety jego nieznajomość jest dyskwalifikująca w różnych sytuacjach, jednak nawet najlepsza znajomość może nic nam nie zapewnić.

Szukasz ciekawych danych na prezentowany temat? Na pewno pod tym łączem (https://www.robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe) odnajdziesz takie materiały, które okażą się dla Ciebie atrakcyjne.

Jeżeli więc chcemy być faktycznie konkurencyjni na rynku pracy pamiętajmy, żeby nauczyć się kolejnego języka obcego. Zważywszy na to, że ważnym partnerem handlowym naszego kraju są Niemcy, to ten język powinien być pierwszym wyborem dla osób niepotrafiących się zdecydować. Jeszcze parę lat temu wartym polecenia byłby rosyjski, jednakże po ostatnich zdarzeniach na wschodzie Ukrainy ta sytuacje się odmieniła.

Na kolejnych miejscach mamy się takie języki jak francuski czy hiszpański. Jednocześnie otwieranych jest coraz więcej szkół językowych, które nie nauczają jedynie angielskiego, ale także mniej znanych, ale za to coraz bardziej popularnych języków. Musimy przyznać, iż nadal większego znaczenia nabiera język chiński. W dzisiejszych czasach jego znajomość w naszym kraju nie jest jakoś specjalnie duża, jednak z czasem może być wciąż bardziej atrakcyjna na rynku pracy. Inną grupę językową tworzą języki nie tak oczywiste.


Są przydatne głównie w firmach, jakie obsługują klientów z całego świata, lecz w małym zakresie outsourcingu, takie jak wsparcie IT albo księgowość. Spora liczba międzynarodowych korporacji posiada departamenty, jakie zatrudniają osoby z doskonałą umiejętnością takich języków, jak portugalski, węgierski lub japoński.

Osoby, które znają takie języki są w mniejszości, a każdy ma świadomość tego, jak ogromnie dużo wysiłku kosztuje taka nauka. Szczególnie poszukiwani są tłumacze takiego języka jak na przykład tłumaczenia hiszpański Wrocław. Pomimo że sporo z nich zakłada swoje firmy, to często do tego jest zatrudniona na dodatkowych etatach. Specjaliści ze znajomością takich mniej oczywistych języków z pewnością nie będą narzekać na niewystarczającą ilość zajęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:34:22
Tagi: nauka, rynek, Księgowość, chiński