LCDS wyraź swoje hobby!

Jakie są typy szkoleń? Czy powinniśmy się szkolić? jakiego typu szkolenia się najbardziej powszechne?

Jedną z najważniejszych metod rozwoju pracownika, czyli między innymi zdobywania nowych zdolności, są szkolenia dla pracowników. W sumie mogą obejmować każdą tematykę, mogą być również realizowane przez firmy wewnętrzne oraz najmowane firmy zewnętrzne. Mogą to być zamknięte, jak i szkolenia otwarte Wrocław. Jakie jesteśmy w stanie wyróżnić najistotniejsze typy szkoleń?

pracownicy
Napisał: NASA ICE
Na podstawie: http://www.flickr.com
Popularne są szkolenia zawodowe. Umożliwią one pracownikowi na uzyskanie nowych umiejętności oraz wiedzę w dziedzinie wymagań danego stanowiska pracy. Organizowane są, jak pracownik nie dysponuje potrzebną wiedzę do tego, aby móc najlepiej wykonywać obowiązki służbowe. Ważne jest także, iż służą podniesieniu kompetencji pracownika. Tego rodzaju szkolenia (polecamy szkolenie zarządzanie projektami) mogą być przeprowadzane przez wewnętrzną firmę. Dzieje się to wtedy, jak pracownik uczy się od pozostałych pracowników. Tego rodzaju szkolenia najczęściej organizowane są dla całych grup pracowników.

Następne szkolenie jest bardzo powszechne, bo obowiązkowe. To szkolenia (przejdź do oferty) Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Są zdefiniowane przez Kodeks Pracy oraz różnorakie ustawy. Przejść je musi każdy pracownik, który zaczyna pracę w danym zakładzie pracy. Tego typu szkolenia prowadzi kompetentna osoba. Przy zatrudnianiu realizowane jest podstawowe, wstępne szkolenie BHP. Takich szkoleń oczywiście nie wpisujemy do Curriculum Vitae, nie poprawiają one kompetencji pracownika. Na pewno natomiast mają na to wpływ szkolenia z kompetencji miękkich. Tego typu szkolenia powinny uczyć pracownika trudnej sztuki radzenia w sytuacjach, które wymagają posiadania niezbędnych umiejętności osobowościowych. Bardzo poszerzają a także uzupełniają wachlarz zachowań, technik i umiejętności w wielu obszarach.kompetencje miękkie
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej powszechnymi szkoleniami z tej dziedziny są szkolenia z umiejętności komunikacji, szkolenia w negocjacjach czy szkolenia ze sprzedaży. Szkolenia interpersonalne są natomiast dosyć specyficzną odmianą szkoleń miękkich, które odnoszą się do poprawy umiejętności psychologicznych. Ostatni rodzaj - szkolenia językowe to następna forma wzbogacania kompetencji pracownika. Znajomość języka obcego jest dzisiaj niezwykle istotna, więc tego typu szkolenia są dość popularne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:36:09
Tagi: PRacownik, sprzedaż, firma, CV