LCDS wyraź swoje hobby!

Na czym konkretnie polega "akredytacja", kto ją wykonuje oraz co ile trzeba się jej po poddawać?

Nasz pisany dzisiaj temat - czyli konkretnie "akredytacja" - jest to określenie, które bez problemu możemy przetłumaczyć po prostu na słowo "upełnomocnić"- a więc w skróconym objaśnieniu, jest to najzwyczajniej udzielenie pełnomocnictwa.
pomoc
Napisał: Brioko


JeDNAk jeżeli porządnie się po przyglądać definicji akredytacji, no to nie zakańcza się ona jedynie na tym jednym określeniu, gdyż jej znaczenie jest znacznie szersze, aniżeli się zdaje zaraz na pierwszy rzut oka.


podczas szkolenia
Napisał: Luigi Mengato
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czym ogólnie jest akredytacja? Otóż jest to swego rodzaju postępowanie, w którym z góry upoważniona osoba jest zmuszona wydać całkowicie formalne oświadczenie którego temat obejmuje to, czy dana osoba lub organizacja (czy też przedsiębiorstwo) jest w ogóle w stanie wypełniać własne zadania, tym samym sprawdzając jego (albo ich) kompetencje. Jak to zrobi? Podda sprawdzeniu bieżące postępowanie oraz jakość usług, które to wykonuje osoba albo organizacja, która jest akredytowana. Dobrze jest mieć świadomość, że osobą, czy też organizacją, która to na terenie Polski zajmuje się akredytowaniem przeróżnych podmiotów typu gospodarczego, instytucji inspekcyjnych, czy nawet i laboratoriów jest tak nazywane "Polskie Centrum Akredytacji". Jeśli chodzi zaś o temat szkolnictwa, no to Uczelnie typu wyższego są poddawane tak nazywanej "akredytacji cyklicznej", którą to zajmuje się zaś Polska Komisja Akredytacyjna a także tak nazywane "komisje środowiskowe", które skupiają się na konkretnych kierunkach uczelni.
Jak więc można zauważyć, akredytacji może być poddawanych bardzo dużo osób, przedsiębiorstw oraz organizacji - samo pytanie "co ile?" akredytacja (Collegium Novum Warszawa

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:17:14
Tagi: przedsiębiorstwo, moc, stal, DNA, Uczelnie