LCDS wyraź swoje hobby!

W jaki sposób marketingowcy badają efekty swej kampanii?

Statystyka to zmora wielu osób. Nieważne, czy jesteś humanistą, lekarzem, czy fanem nauk ścisłych, statystyka na pewno cię dosięgnie. W jaki sposób skutecznie z nią sobie poradzić?

obliczenia finansowe
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przykładowo fachowcy od marketingu powinni tworzyć w jak najwyższym stopniu efektywne reklamy, ale powinni do tego mieć doświadczenie oparte na uczciwych informacji.

Warszawski Festiwal Nauki
Na podstawie: http://www.sxc.hu/


analiza statystyczna
Napisał: Darwin Bell


W tym wypadku na pomoc nadchodzi im królowa nauk a konkretniej przedmiot ujmując - statystyka. Przecież ktoś musiał obliczyć która strategia marketingowa jest w najwyższym stopniu niezawodna. Która strategia dała korzystniejszy wynik, a jaka mniej korzystny. Wiadomości takie daje analiza statystyczna poszczególnych kampanii promocyjnych. Więcej interesujących informacji znajdziesz pod tym linkiem . Dla przykładu osoba zajmująca się elektroniką mogłaby utworzyć wsparty na sensorze ruchów miernik obliczający przychodzące do sklepu osoby. Na podstawie analizy statystycznej uzyskiwanych z licznika interesantów danych, właściciel marketu mógłby ustalić, która reklama korzystniej dotarła do swych odbiorców. Tak właśnie mogłaby funkcjonować analiza statystyczna. A znajdzie wykorzystanie w o wiele znaczącej liczbie wypadków.

Profesjonalna instytucja świadcząca te usługi powinna w sposób fachowy w pierwszej kolejności skonsultować przedstawiony projekt pod kątem metodologicznym. Może proponować w tym zakresie wszelakie doradztwo z tym związane. Potem winna przygotować uzyskane dane do pełnej analizy. Następnym krokiem będzie statystyczna analiza danych razem z niezbędną interpretacją - Możemy pokusić się o samą analizę, bez interpretacji wyników. Usługa wtedy będzie odrobinę tańsza. Firma zapewni także wsparcie merytoryczne po realizacji zlecenia, jeśli zajdzie taka konieczność. Pomoc trwać może aż do chwili całościowego zamknięcia projektu przykładowo do obrony pracy dyplomowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:15:34
Tagi: informacje, stal, lek, pracy