LCDS wyraź swoje hobby!

Czym jest analiza statystyczna i gdzie jest ona wykorzystywana?

Niemało ludzi o mnóstwie branżach nie posiada zielonego pojęcia. Przecież wiadome jest, iż kelnerka nie będzie się znała na mechanice samochodowej, a wyszkolony monter nie będzie wiedzieć jakiego składnika należy dodać dla przykładu do sosu bolońskiego.
szkolenia
Napisał: AFGE
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wszelki człowiek zna się na swym zawodzie oraz niech tak pozostanie, aby tylko robił to dobrze.


Wielu osobom pojęcie analiza statystyczna niczego nie mówi. Co to właściwie jest? W niniejszym artykule będziemy się starać wyjaśnić trochę tę sprawę, żeby zwykły osobnik też się co nieco na taki wątek dowiedział. Więc obserwacja ta to doskonały wariant, żeby uzyskać informacje na określony temat w celu, aby po ich przeanalizowaniu jak najpoprawniej je zinterpretować. Jest ona stosowana w tak wielu dziedzinach, iż doczekała się wręcz swej frazeologii. A gdzie jest ona w ogóle używana? Dla przykładu w psychometrii, fizyce stosowanej czy w demografii. Przykładowo: jeżeli chcemy przeliczyć przybliżoną ilość członków jakiegokolwiek południowoamerykańskiego plemienia oraz wiemy, iż liczba osób powiększa się cyklicznie co dziesięć wiosen o 100 osób, to możemy wysunąć przypuszczenie, iż statystycznie rzecz biorąc za dziesięć wiosen liczba osób będzie powiększona o sto.


Wszakże analiza statystyczna to działalność na jak największej liczbie danych, dlatego należałoby brać pod baczenie, czy plemię to prowadzi jakiekolwiek bitwy i czy jego męska ludność nie jest zagrożona.
Wtedy mogłoby się okazać, iż aby powiększyć swoją populację w klamrach tego plemienia rozpocznie działać wielożeństwo, gdyż po zakończeniu bitwy plemiennej niewiast będzie więcej niż mężczyzn. Takowe rozważanie, jednak polegające na znacznej liczbie różnorodnych informacji to nic innego niż akurat analiza statystyczna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:34:47
Tagi: DNA, człowiek, RAM, dane, sukces