LCDS wyraź swoje hobby!

Czeka cię znaczący sprawdzian z królowej nauk? Nie wpadaj w panikę - jest rozwiązanie!

Nie od dziś znany jest rozdział uczniów i żaków na "humanistów" oraz "ścisłowców". Niestety, nagminnie polega on wyłącznie na tym, że "humaniści" nie dają sobie rady z matematyką i podobnymi jej przedmiotami.


księżyc
Na podstawie: http://izolacje.gda.pl/


Tak naprawdę jest to spory problem, który dotyka nie tylko polskiego społeczeństwa.


Są poważne naukowe badania, jakie udowadniają, że istotne znaczenie w naszym nastawieniu do matematyki ma atmosfera, jaką rozwijają wokół niej osoby, z którymi się spotykamy od najwcześniejszych lat. Kto z nas nie dosłyszał w domu od rodzeństwa, wujków, ciotek zdania w rodzaju "Ja w życiu nie kumałem matematyki", "matematyka do niczego ci się nie przyda" i tym podobne.? Na przekór pozorom tego typu określenia mogą wytwarzać w dziecku mentalną przeszkodę w stosunku do poznawania matematyki. Jako że ojciec sobie nie radził, to ja też sobie nie poradzę - rozumuje podświadomie maluch. Stąd już gładka droga do zarzucenia wszelakich starań.


Aktualnie próbuje się zmieniać ten schemat, m.in. przez urządzanie dzieciom zajęć matematycznych, które mają kształt zabawy i dokładnie integrują się z okalającym je światem. Co jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy już starsi aniżeli przedszkolaki i takie lekcje nie są dla nas? Jesteśmy w stanie zapisać się np. na kurs matematyki online. Takowe szkolenia są opracowywane i kontrolowane przez wyrobionych nauczycieli, którym nie jest obojętna matematyczna indolencja nowego pokolenia (czego się spodziewać po kursie matematyki przejdź http://collegium-novum.pl/ online).
Szkolenie z matematyki w sieci ma ten plus, iż daną lekcję można przerobić w dowolnym odpowiadającym nam czasie, a wynik bądź bieg myślenia skonsultować z tutorem lub ochrona dóbr osobistych sprawdzić w banku wiedzy. Im więcej takich działań będziemy uskuteczniać, tym większa możliwość, że kurs matematyki dostarczy zamierzone, wartościowe efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:06:40
Tagi: ludzie, problemy, IT, problem, matematyka