LCDS wyraź swoje hobby!

Na co niezbędnie zwrócić uwagę podczas doboru kolorów? Co jest w tej kwestii najważniejsze?

Czasem nie do końca wiadomo i dość długo się zastanawiamy nad tym, jakiego rodzaju posiadamy typ urody. Przez tego typu kwestie nie wiemy dokładnie, jak na przykład wybrać cienie do koloru oczu lub jakiego rodzaju odcień podkładu oraz kolor włosów będą pasować najbardziej? Co można zrobić w takiej sytuacji, jak się tego dowiedzieć?


Na pewno rozwiązaniem jest analiza kolorystyczna, dzięki niej niektóre barwy jesteśmy w stanie określić jako ciepłe, a pozostałe jako zimne.
Trzy podstawowe kolory to tego rodzaju, jakich nie możemy zyskać po zmieszaniu innych barw ze sobą, co oznacza żółty, niebieski oraz czerwony. Łącząc je możemy stworzyć kolory pochodne, jak pomarańczowy, fioletowy oraz zielony. Barwy, jakie zostały stworzone dzięki żółci i czerwieni określamy jako ciepłe, natomiast te z dodatkiem niebieskiego chłodnymi. Tego rodzaju prawidłowości kolorystyczne odkrył naukowiec - Hermann von Helmholtz.


zabawy
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odkrył on, iż każdy kolor ma po prostu trzy wytyczne, jakie są decydujące o tym, jak je widzimy, czyli barwę, nasycenie i odcień. Barwa jest podstawowym określeniem koloru. Kolor czerwony ma jednocześnie jabłko lecz również pomidor, chociaż jak zestawimy je ze sobą, to widać wyraźnie, że te czerwienie trochę się różnią. Nasycenie charakteryzuje jak barwa jest intensywna, jej czystość, natomiast odcień to jej jasność lub ciemność. Zmiana chociażby jednej z tego typu cech sprawia, że dostrzeżemy różnicę w kolorze. Jak generalnie mówimy o odcieniu określonej barwy, to mamy na myśli także jej czystość - czyli to, czy występują tam domieszki innego koloru, to oznacza, czy jest zgaszona, świetlista czy przybrudzona, ale i to czy jest ciemniejsza lub jaśniejsza.


Szwajcarski kolorysta nazywający się Johannes Itten, który przeprowadzał badania nad kolorem razem z grupą swoich studentów, przekonał się, iż jest takie coś jakby osobisty profil kolorystyczny, co znaczy stałe upodobanie do określonych kolorów i ich odcieni, a są one zależne od typu urody oraz osobowości.
Jeśli chodzi o urodę to rzeczywiście warto niekiedy poradzić się profesjonalistów w tym obszarze. Konieczny jest dobry stylista. Choć wiele osób myśli, że najlepsi są w dużych ośrodkach miejskich to nie do końca mają słuszność, najlepszym przykładem może być stylista Sosnowiec, który zapewnia zawsze najwyższą jakość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:15:22
Tagi: rzeczy, profil, dane