LCDS wyraź swoje hobby!

Specjalistyczny sprzęt medyczny - czym jest kardiomonitor i jakie jest jego funkcja?

Kardiomonitor to specjalistyczne urządzenie stosowane w medycynie, jakie ofiarowane jest do stałego dozorowania funkcji życiowych u pacjenta. Nierzadko określa się go także jako monitor funkcji życiowych, monitor pacjenta bądź także monitor parametrów życiowych pacjenta.

kardiomonitor Medical EcoNET
Napisał: CZARMED
Na podstawie: http://czarmed.pl
Urządzenie to wykorzystuje się obecnie na niezmiernie rozległą skalę, w szczególności w szpitalach, gabinetach zabiegowych czy też domach opieki, do tego posiada zastosowanie w przychodniach, zakładach opiekuńczych oraz medycynie sportowej. Krótko mówiąc, kardiomonitor zawsze znajdzie zastosowanie tam, gdzie potrzebna jest trwała obserwacja nad parametrami życiowymi chorego.

Kardiomonitor ma mnóstwo funkcji oraz parametrów, do najważniejszych powinno się zaliczyć EKG, tętno i częstość oddechów. EKG (zobacz również elektrody EKG) zezwala na pilnowanie pracy serca, puls podkreśla ilość uderzeń u pacjenta na minutę, zaś częstość oddechów pokazuje, czy chory nie ma trudności z oddychaniem lub bezdechu.

Stworzyliśmy artykuł o pokrewnej tematyce. Jest on na następnej witrynie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) z tym połączonych.

W razie braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (zamów kardiomonitor CMS 6000). Co więcej wśród funkcji kardiomonitora trzeba jeszcze wyliczyć saturację, temperaturę albo pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla informacje dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, a także średniego. Do dodatkowych parametrów i funkcji kardiomonitora zalicza się moduł Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, jaki umożliwia badanie wartości dwutlenku węgla, oraz element gazów anestetycznych.

Jak widać kardiomonitor to niezmiernie zaawansowane urządzenie, jakie ma mnóstwo różnorodnych funkcji (skontaktuj się z profesjonalistami na ). Pozwalają one bez ustanku nadzorować stan chorego, wraz ze wszelkimi funkcjami życiowymi. W razie jakiegokolwiek zagrożenia bądź niebezpieczeństwa, kardiomonitor wyda trafiony znak ostrzegawczy, jaki zezwoli na błyskawiczną reakcję lekarza. Profesjonalny kardiomonitor można zakupić w sklepach, jakie proponują sprzedaż sprzętu medycznego, też za sprawą Internetu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:21:34
Tagi: Pacjent, lekarz, badanie, szpital, chory, krew