LCDS wyraź swoje hobby!

W drodze ku doskonałości załóg bankowych

Sytuacja w sektorze bankowym zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Imponujący rozwój nowych technologii informatycznych, potop rozwiązań o charakterze regulacyjnym lub też wyzwania o zakresie makroekonomicznym – wszelkie te zjawiska w dobitny sposób potwierdzają jedną prawdę: aby nadążyć za rzeczywistością, urzędnik bankowy musi się edukować ustawicznie.

W jakim stopniu te potrzeby edukacyjne pracobiorców zaspokajają same banki? Wskazówką w tym obszarze może być choćby benchmark budżetów instruktażowych w polskim sektorze bankowym, który już od 10 lat prowadzi Związek Banków Polskich Wrocław. Zobacz warsztaty we Wrocławiu.

Edukacja bankowców to nie jedynie samo szkolenie, ale także wymiana doświadczeń.

nauka - fotka
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ta forma kształcenia tyczy się wyższej jak też średniej kadry bankowej – i posiada kierunek w znacznej części odformalizowany. Przy Związku Banków Polskich pracuje paręnaście różnych komisji, rad, grup roboczych. Te działania posiadają bezprecedensowy atut edukacyjny. Tam spotykają się z reguły przedstawiciele średniej kadry kierowniczej – a zatem osoby zainteresowane konkretną dziedziną, tam się omawia najnowsze przepisy, wypracowuje się wspólne komentarze, bankowcy wymieniają się opiniami – do czego dotarli, jakie mają wspólne zapatrywania, jakie wypracowali rekomendacje. Wszyscy uczą się te ambarasy przenikać, wypracować sobie spojrzenie na rozmaite atrybuty konsultowanych spraw. Ponad 1500 bankowców z przeróżnych banków bierze udział w tych wszystkich gremiach.


Inicjatywą o zbliżonym zakresie jest Forum Szkoleniowe ZBP. Jest to jeden ze stałych elementów współpracy z bankami, które chcą się spotkać raz w roku, aby pogadać o różnych kłopotach, dotyczących kwalifikacji zawodowych. W tym roku debatowaliśmy o podwyższaniu kwalifikacji menedżerów – pod tym hasłem rozumiejąc nie jedynie dyrektora departamentu, ale też szefa małego teamu.

Pojawiło się wiele przeróżnych, interesujących projektów, zaprosiliśmy kilka organizacji, które przedstawiły swoje podejście do kwestii umiejętności menedżerów i przedstawiły swoje warsztaty.

Jeśli chodzi o średnią kadrę bankową, modny okazał się tak zwany kurs kasjera walutowo złotowego. Banki nadzwyczaj często wysyłają swoich pracowników na tego typu kursy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:32:43
Tagi: oczy, umiejętności, kształcenie