LCDS wyraź swoje hobby!

Naprawdę korzystnie uczyć się języka obcego, zwłaszcza angielskiego. To wręcz obowiązek i gwarancja radzenia sobie w wielu momentach w życiu

Spośród wielu różnych zdolności, jakie trzeba posiadać dzisiaj na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o język angielski, ponieważ cały świat w jakimś stopniu go używa, co oznacza, iż nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać.


egzamin
Napisał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
To język międzynarodowy. Wielu z nas chciałoby jednakże go lepiej znać. Jak to osiągnąć? Dawniej językiem światowym była łacina, w dalszej kolejności język francuski, obecnie jest język angielski. Wielu jest zdania, że w przyszłych latach takim językiem będzie chiński, więc już najlepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, na razie jednakże bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W Polsce znają go szczególnie młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli doświadczeń z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast język angielski (rozwinięcie zagadnienia- angielski kursy maturalne) to język germański.

Źródło -

książka
Napisał: Luke Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o osobach bardziej wiekowych) nie jest w stanie się odpowiednio go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, gdyż niezbędny jest on w pracy czy w innej sytuacji. Jak pokazuje życie jest to do zrealizowania. Nauka języka obcego, a w szczególności angielskiego nie jest tak więc taka trudna, jak niektórzy myślą, najkorzystniej zacząć od własnych metod, uczyć się jak nam najlepiej pasuje, mieć na uwadze o tym, że skoro chcemy osiągnąć jakieś wyniki niezbędna jest regularność. To tak samo, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu.

Powinniśmy przyswajać dużo słówek, oglądać wiele filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować konwersacje w tym języku. Nie ma to jak mówienie w obcym języku. Stąd więc ważne jest, ażeby posługiwać się tym językiem z innymi osobami. Idealne są do tego wyjazdy językowe bądź wszelkiego rodzaju obozy - ciekawa strona. Dużo osób istotnie tak się szybko uczy, ponieważ w takim momencie można przełamać swoją językową blokadę i zaczynamy posługiwać się obcym językiem. To dla mózgu informacja, że można, więc ta czynność wchodzi w nawyk. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest bardzo trudne i stresujące, jednakże jeśli pragniemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, musimy zacząć to robić. Dobrym sposobem są szkolenia konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:35:18
Tagi: efekty, kursy, rozmowy