LCDS wyraź swoje hobby!

Co to jest broń ASG oraz jakie istnieją jej rodzaje?

Air Soft Gun albo inaczej mówiąc replika broni palnej w skali 1:1, które mogą strzelać zazwyczaj za pomocą plastikowych kulek 6 mm (BB) o wadze najczęściej 0,11 do 0,43 gram.


Zazwyczaj jednak spotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.
reżyser
Napisał: Sludge G
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dom o Zielonych Progach


Nieczęsto natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Tego typu repliki są wykorzystywane w czasie rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają układy, które przybliżają ich działanie do prawdziwych odpowiedników. Chodzi tutaj o hop-up (podkręcanie kulki tak, aby leciała po względnie płaskiej trajektorii) oraz tzw. Blow-Back (ruch zamka powinien być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka naśladującego zachowanie realnej broni). Repliki ASG wliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu piłeczki jest wykorzystywane sprężone powietrze bądź gaz.


ból
Napisał: Thanh Liêm
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie są one klasyfikowane jako broń, w odróżnieniu do przykładowo wiatrówek, gdyż wylotowa siła kulki ASG jest niezwykle mała. Są trzy kategorie replik ASG. Istnieją repliki sprężynowe, które wielokrotnie są najtańsze. Istnieją repliki ASG gazowe i repliki elektryczne, które zazwyczaj są najbardziej kosztowne. W wypadku tego typu broni kolokwialnie nazywanej elektryk, przeważnie są to repliki długiej broni, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest jedynym wyjątkiem w kwestii porównania mechanizmu replik elektrycznych z ogólną ideą funkcjonowania wersji sprężynowych. Repliki elektryczne typu ASG cechują się tym, że posiadają możliwość prowadzenia ognia stałego, posiadają też duży zasięg i cechują się szybkostrzelnością. Inne, również spotykane rozwinięcie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.
W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu "green gus'u" Jest to propan z małą domieszką silnikowego oleju. Może być także użyty tu CO2. W tym wypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się dawce gazu, która jest dozowana przez zawór.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-13 00:15:57
Tagi: gry, koszt, raj