LCDS wyraź swoje hobby!

Czy rury gazowe w kuchniach mogłyby być "otwarte"?

Gaz jest stosunkowo tanim i niezwykle wygodnym źródłem ciepła. Jeżeli w okolicy domu posiadamy dostęp do jakiejkolwiek sieci gazowej, to należałoby to wykorzystywać do ogrzewania budynku i do przygotowywania ciepłej wody.
kuchenka
Napisał: Gatta
Na podstawie: Gatta


Na tym jednak dobrze byłoby poprzestać i nie poszerzać zastosowań gazu na kuchnię. Standardowa kuchenka gazowa nie jest godna pochwały. Zdecydowanie bardziej korzystne wyjście to popularna płyta indukcyjna i płyta ceramiczna. Już tego typu początkowy argument przemawiający przeciwko kuchenkom gazowym powinien być wystarczający. Powinniśmy mieć świadomość tego, że gaz jest zwyczajnie niebezpieczny. Media często nam o tym mówią powiadamiając nas o następnych ofiarach nieszczelnych instalacji. Różne osoby mogłyby pomyśleć, że jeżeli mamy zrezygnować z użycia kuchenek gazowych, to zapewne powinniśmy również rezygnować z kotłów CO na gaz. Jednak różnice w instalacji i w eksploatacji tych dwóch sprzętów jest niezwykle znaczna. Do kotłów to paliwo jest doprowadzane z zewnętrznego źródła za pomocą niedługiego przewodu oraz po podłączeniu żadna osoba przy tym nic nie robi.


Berlin


telewizor
Napisał: Samsung Electronics
Na podstawie: Samsung Electronics


Z drugiej strony do kuchenki gazowej należy wprowadzić gaz rurami w głąb budynku czasami nawet kilkanaście metrów. Liczba miejsc, w jakich mogą zaistnieć potencjalne nieszczelności zwiększa się zatem wielokrotnie. Tyczy się to szczególnie miejsc połączeń przewodów. Ponadto zgodnie z normami wszystkie przewody powinny być odkryte, żeby gazownicy zawsze byli w stanie sprawdzić szczelność tego typu przewodów, przy czym ponieważ nie wygląda to ładnie wiele osób je zabudowuje.

Czy wiesz, gdzie także można znaleźć analogiczne materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego w tamtym miejscu artykułu.

Niebezpieczeństwo wybuchem nie jest jedyną wadą kuchenek gazowych. Każdy palnik to źródło otwartego ognia.
Po zgaszeniu długo pozostaje gorący, więc bardzo łatwo można się sparzyć. Poza tym trudno jest wyczyścić kuchenkę, zwłaszcza gdy posiłki, które w czasie gotowania wykipiały, pozostały się na powierzchni kuchenki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 20:20:42
Tagi: oczy, moc, domu, pomoc