LCDS wyraź swoje hobby!

Jakie mamy formy szkoleń? Jakiego typu szkolenia są bardziej dla nas odpowiednie? Jaki jest w tym temacie wybór?

Sporo osób dochodzi do tego momentu w swojej karierze, że nie wie, co czynić dalej. To potocznie zwane “wypalenie zawodowe” może być niekiedy dość poważne, bo sprawia, iż ciężko nam wykonywać zadania, jakie wcześniej robiliśmy dość automatycznie. To wreszcie sytuacja, kiedy przerażają nas dodatkowe powinności, gdyż czujemy się przyblokowani. W jaki sposób sobie z tym radzić?


Dobrym na to sposobem będzie skorzystanie z dostępnych szkoleń, jakie oferują różnego rodzaju firmy, przykładowo bardzo powszechnie organizowane szkolenie miękkie, z ich pomocą możemy odblokować się na nowo, by móc osiągać nowe sukcesy.

Do wyboru są różnego rodzaju szkolenia, zależnie zaś od tego, czym się zajmujemy możemy wyróżnić szkolenia miękkie i twarde. Do szkoleń miękkich zaliczyć możemy takie, które są związane z pracą w zespole, umiejętnością poradzenia sobie ze stresem, motywowaniem siebie oraz zdobywaniem nowych klientów. Odznaczają się głównie tym, że rozwijają kompetencje psychologiczne osób zatrudnionych, w związku z tym pozwalają na lepsze wykonywanie obowiązków służbowych. Przekłada się to jak można się domyślać na większe zyski przedsiębiorstwa.

dwóch szkoleniowców
Napisał: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednocześnie, przez wzgląd na to, iż firm szkoleniowych kształcących w kierunku umiejętności miękkich mamy więcej niż twardych, jest tu spora konkurencja. Dlatego też różne są ceny, a jakość jest coraz większa. Tym bardziej, iż są również szkolenia dla trenerów (więcej w artykule), którzy wykładają na takich szkoleniach, dlatego też prezentowana przez takie osoby jakość jest na stale wyższym poziomie. Trenerzy więc, żeby sprostać wymaganiom rynku wciąż są zmuszeni pracować na ulepszeniem prezentacji, dzięki temu mogą ją dobrać do poziomu słuchaczy, zakresu ich wiedzy oraz pełnionych ról w firmie. Na zajęciach takich wykorzystywane są różne techniki, ćwiczenia aktywizujące, które sprawiają, iż szkolenie jest interesujące, ale też efektywne.


Szkolenia twarde zaś skierowane są do wąskiego grona odbiorców, a wiążą się z nabywaniem ścisłej wiedzy merytorycznej. Najczęściej trwają dłużej, a gdy się kończą uprawniają do wykonywania nowych zadań, co poświadcza otrzymany certyfikat lub dyplom. Szkoleniowcy techniczni to najczęściej osoby, jakie mają bogatą oraz rozległą wiedzę.

Jeżeli chcesz odnaleźć więcej w opracowaniu (http://www.kiszcars.pl/) na omawiany w tym miejscu temat, to kliknij ten link, a zapewne Cię one zaciekawią.

Potrafią zastosować podczas szkoleń interesujące metody, przykładowo gry symulacyjne (więcej szczegółów).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-18 03:22:02
Tagi: szkolenia, kursy, certyfikat, sukces, trenerzy, kompetencje