LCDS wyraź swoje hobby!

Jest wiele sytuacji, gdzie nie wiemy nie jesteśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Wszystko zależy od punktu patrzenia, podobnie jak postrzeganie danej sytuacji zależy od tego jak się do niej odnosimy. Patrzymyna otoczenie w różny sposób, jedni będą to robić w różowych okularach, drudzy wszystko widzą w ciemnych barwach. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od biologii? Od wszystkiego po trochu?

Obiektyw, fotografia
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Na pewno nie da się wymienić pojedynczej przyczyny konkretnego spoglądania na otoczenie czy podejścia do świata. Nawet w sytuacji gdy jakąś rzecz ma wpływ na kolejne zdarzenia, to jedna osoba inaczej zareaguje na pewne sytuacje niż inna. Nie da się chyba też przewidzieć, jak zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, lecz jednak prawdopodobne. Jak byśmy zareagowali na coś bardzo wesołego, dajmy na to, wygranie pokaźnej sumy w loterii? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie można tej reakcji przewidzieć.

zdjęcie
Napisał: Marian Schmidt
Na podstawie: Marian Schmidt
Ci, co jednak uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej poszliby w druga stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie wcześniejsze zarzekanie się i oświadczenia. Nie da się tak łatwo spojrzeć na własne życie z dalszej perspektywy, zrobić zdjęcia z powietrza (), aby zobaczyć, co, jak i kiedy. Dobrze jest zachować skromność i nie wydawać skrajnych opinii, co do własnego postępowania, gdyż możemy bardzo się zdziwić i w ostateczności nie być przygotowanym na taki rozwój wypadków założyliśmy.


Inaczej mówiąc, nawet jeżeli sami nie zakładamy, jak byśmy się zachowali w konkretnej sytuacji, to jest cała masa czynników, które ukazują, w jaki sposób potoczyłyby się nasze losy. Pośród najistotniejszych z nich należy wskazać: cechy charakteru, żywiołowość, doświadczenie z analogicznymi sytuacjami czy reakcja na podobne tragedie (ale u innej osoby). Najłatwiej jednak orzekną na nasz temat obcy, rzecz jasna „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, bo osobnik z zewnątrz ocenia nas jedynie po tym, co dostrzega na zewnątrz, albo co na nasz temat usłyszy, jednakże będą to rzeczy nie mające sensu.

Zaciekawił Cię ten wpis? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis zawiera podobne dane do publikowanych.

Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie zamienili słowa z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niedorzecznych stereotypach sądzą, że w innych krajach mieszkają sami ludożercy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-25 05:54:59
Tagi: rozwój, wypadek, świat, opinia, reakcja, zdjęcia z powietrza